Аналіз звернень громадян за 2019 рік

Аналіз звернень громадян за 2019 рік

Кількість звернень громадян, що надійшли до Кіровоградського обласного бюро медико-соціальної експертизи за 2019 рік складає 210 звернень з яких 128 письмові звернення (із них 15 повторних), з них 82 звернення які надійшли на особистий прийом головного лікаря. В порівнянні з аналогічним періодом за 2018 рік, у якому було 229 звернень громадян, кількість звернення громадян зменшилась на 8,3 %

За категоріями надходжень та кількістю звернення громадян розподілились наступним чином:

Звернення громадян, які надійшли через Адміністрацію Президента – 5 (2,3%)

Звернення громадян, які надійшли через Апарат Верховної Ради України – 1 (0,4)

Звернення громадян, що надійшли через органи виконавчої влади (Кабінет Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я, Кіровоградської обласної адміністрації та департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації) – 39 (18,5%)

Звернення громадян, що надійшли через Урядову гарячу лінію – 13 (6,1%)

Звернення громадян, що надійшли через обласний контактний центр – 14 (6,6%)

Інші звернення, в тому числі звернення громадян, що надійшли на особистий прийом головного лікаря – 138 (65,7%)

Найбільш актуальні питання підіймаються у зверненнях громадян з приводу важкого матеріального становища. Порушуються питання щодо невизнання громадян інвалідами, оскарження рішень первинних медико-соціальних експертних комісій, обласних медико-соціальних експертних комісій, надання додаткової інформації або дублікату довідок.

При зверненні громадян з приводу переогляду груп інвалідності відповідь надається як безпосередньо на комісії, так і письмово. 

Всі звернення які надійшли до Кіровоградського обласного бюро МСЕ були розглянуті особисто головним лікарем, та на засіданнях обласних медико-соціальних експертних комісіях №1 та №2.

Громадяни, які оскаржили рішення первинних МСЕК запрошуються  на переогляд до обласних медико-соціальних експертних комісій. Особам, які не згідні з рішенням обласних медико-соціальних експертних комісій надається безкоштовна путівка до клініки ДУ «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України» або Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю, навчально-науково-лікувального комплексу Вінницького національного медичного університету ім. Пирогова М.І. У разі незгоди  з рішенням Інституту, медична документація хворих направляється для переогляду до ДЗ «Центральна медико-соціальна експертна комісія Міністерства охорони здоров’я України».

Повторні звернення громадян оформляються в одну справу. Розгляд звернень громадян проводиться у визначені терміни. Також громадяни звертаються на особистий  прийом до головного лікаря обласного бюро МСЕ. Даних звернень за 2019 рік було 82, а за минулий аналогічний період на особистий прийом до головного лікаря звернулося 76 громадян. Піднімалися питання стосовно консультацій про встановлення груп інвалідності. Надавалися вичерпні відповіді згідно піднятих громадянами питань, як в усній, так і письмовій формі.

Догори